پروتز سینه چیست؟


Rate this post

 پروتز سینه و مزیت های آن

انجام پروتز سینه برای بانوانی که از پستان‌های کوچک برخوردارند، یک انتخاب مناسب می‌باشد و می‌تواند احساس عزت نفس را در فرد تقویت کند. این فرآیند باعث بزرگ شدن حجم پستان‌ها می‌شود که در نتیجه، احساس زنانگی در فرد به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد. پروتز سینه به دو روش انجام می‌شود؛ از یک سو با تزریق چربی به ناحیه مورد نظر و از سوی دیگر با نصب پروتزهای سفارشی روی سینه. این پروتزهای سفارشی به طور کامل با ویژگی‌های بدنی فرد تطابق دارند تا بعد از نصب آنها، احساس راحتی و اعتماد به‌نفس را به شخص منتقل کنند. در این مقاله پروتز سینه چیست؟، به بررسی مفهوم “پروتز سینه” خواهیم پرداخت.

 پروتز سینه چیست؟
 پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه که به ایمپلنت سینه معروف است، در واقع کیسه‌هایی به شکل پستان بوده که توسط ژل سیلیکون یا سرم نمکی پرشده و بعد از نصب، به افزایش حجم سینه کمک شایانی می‌کند. در واقع پروتز سینه جراحی زیبایی محسوب می‌شود که به منظور بزرگ کردن یا تقارن در اندازه دو سینه انجام می‌گیرد. خانم‌هایی که به دلیل کاهش وزن، بارداری یا شیردهی، حجم سینه خود را از دست داده‌اند، نسبت به انجام عمل پروتز سینه مشتاق‌اند. البته شایان ذکر است که در این جراحی علاوه بر کاشت سینه می‌توان چربی نقاط دیگر را به سینه تزریق کرد. اما امکان آب شدن چربی و برگشت به حالت اولیه وجود دارد. به همین دلیل است که کاشت و اضافه کردن سیلیکون یا فوم موثرتر عمل می‌کند. البته توجه داشته باشید که پروتزهای سفارشی دقیقا مطابق  رنگ پوست واقعی است تا طبیعی‌تر به نظر برسد.

پروتز سینه
پروتز سینه

مزایای پروتز سینه

 جراحی پروتز سینه حس اعتماد به نفس شخص را دوچندان می‌کند. علاوه بر این مزایای زیادی دارد:

  ظاهر طبیعی

 پروتزهای سینه به شکل طراحی می‌شوند که تا حد امکان طبیعی به نظر برسند. در واقع متخصص زیبایی، بعد از بررسی و معاینه بیمار و تعیین هدف وی از انجام عمل، پروتز‌ها را دقیقاً مطابق پوست و بافت بدن شخص طراحی می‌کند. به همین دلیل است که کاملاً مانند تکه‌ای از بدن خود فرد بوده و ظاهر و احساس طبیعی ایجاد می‌کند. همچنین پروتزهای سینه به گونه‌ای طراحی می‌شوند که مانند سینه طبیعی، با بدن حرکت کند. طراحی نوک پستان و آرئول باعث ظاهر طبیعی در این پستان‌های مصنوعی می‌شود.

افزایش اعتماد به نفس

  به دلیل ظاهر طبیعی که پروتز در فرد ایجاد می‌کند، عزت نفس بالا رفته و احساس زنانگی در شخص افزایش می‌یابد. شخص به راحتی می‌تواند تمام لباس‌های مورد علاقه خود را بپوشد و هیچ نگرانی بابت دیده شدن پروتز نداشته باشد. همچنین پروتز سینه باعث می‌شود تا بدن در یک فرم و شکل ایده‌آل قرار بگیرد. اگر فردی در معرض عمل ماستکتومی باشد و به طور کل سینه خود را از دست دهد، دیگر نگرانی ندارد چرا که با انجام عمل پروتز سینه می‌تواند مجدد با داشتن سینه‌های خوش جرم حس زنانگی خود را بازیابد.

 دوام و ماندگاری بالا

 نکته حائز اهمیت راجع به پروتز سینه این است که مواد و متریالی که در ساخت پروتز نقش دارند کاملاً با کیفیت و درجه یک هستند. از همین رو دوام و ماندگاری بالایی دارند و در مقابل سایش و پارگی کاملاً مقاوم عمل می‌کنند همچنین در صورت فعالیت بدنی بالا جذب بدن نشده و در طولانی مدت باقی می‌مانند.

 سفارشی سازی مطابق بدن فرد

 یکی از مزایای اصلی پروتز سینه امکان سفارشی‌سازی آن بر اساس نیازهای فرد است. یعنی پروتز طوری طراحی می‌شود که با اندازه شکل و رنگ سینه طبیعی فرد مطابقت کامل داشته باشد.

قیمت متناسب با بدست آوردن زیبایی

 شاید به نظرتان هزینه‌ای که باید برای پروتز سینه بپردازید زیاد است. اما این عمل کاملاً ارزش چنین هزینه‌ای را دارد. اتصال و نصب پروتز همانند سینه واقعی و افزایش اعتماد به نفس در افراد فرایندی بوده که پرداخت هزینه برای آن کاملا منطقی و با ارزش است. پروتزهای سینه کاملاً در دسترس هستند و شما می‌توانید پروتزی متناسب با بدنتان تهیه کنید.

 بهبود وضعیت بدن به دلیل توزیع وزن متعادل

 پروتز سینه می‌تواند به ایجاد تعادل در وضعیت بدن کمک کند. وقتی پروتز به طور مساوی به دو طرف سینه توزیع شود کاملاً تعادل و حرکت در بدن را بهبود می‌بخشد.

پروتز
پروتز

 ساده در نگهداری

 پروتزهای سینه بسیار مقاوم بوده و به راحتی با آب گرم و صابون شسته شده و خشک کردن آن نیز آسان بوده و در هوای آزاد خشک می‌شود. به همین دلیل می‌توان به سادگی از پروتز نگهداری و آن را در طولانی مدت استفاده کرد‌.

 

عکس پروتز
عکس پروتز

 پروتز سینه و بهبود فرم بدن

 پروتز سینه از جمله عمل‌های زیبایی است که اعتماد به نفس فرد را بالا می‌برد چرا که باعث بهبود فرم بدن شده و  لباس در تن زیباتر به نظر می‌رسد. همچنین در طراحی و تولید این نوع پروتز به طبیعی به نظر رسیدن آن توجه کافی شده و فرد بعد از نصب آن کاملاً احساس راحتی می‌کند. اما حتما برای انجام پروتز سینه نزد یک متخصص حرفه‌ای و کاربلد بروید. کلینیک‌های زیادی اقدام به این عمل می کنند و بعضی از آن‌ها مجوز ندارند. حتما از مجوز پزشک خود مطلع شوید تا با اطمینان خاطر عمل پروتز سینه را انجام دهید.

آخرین مقالات